Olimpiada biblică pentru copii – etapa pe Comunitatea Timişoara

Pentru al doilea an consecutiv, Comunitatea Bisericilor Baptiste Timişoara prin departamentul de copii a organizat olimpiada biblică pentru copii şi liceeni în cadrul unei ieşiri de trei zile, la centrul Precept Ministries din Surduc, oferind astfel posibilitatea părinţilor şi bisericilor să recompenseze pe copiii care au arătat că îi preocupă să citească şi să studieze Cuvântul lui Dumnezeu.

            Astfel în perioada 25-27 mai 2012, un număr de 105 copii şi liceeni, însoţiţi de 22 învăţători, au petrecut împreună un timp deosebit.  Cu siguranţă paricipanţii nu vor uita curând momentele cele mai importante:

  • Orele de muzică sub bagheta prof. Susan Strohschein de la Fundaţia Jubilate.
  • Activitatea de jocuri pe echipe.
  • Programul de duminică dimineaţa în care printre momentele de laudă prin piesele muzicale deosebite învăţate de copii sau mesajele învăţătorilor, a avut loc şi festivitatea de premiere, oficiată de fr. Ionel Tuţac, preşedintele comunităţii Timişoara, fiecare participant fiind recompensat pe măsura rezultatului obţinut.
  • Concursul biblic care a constat din proba scrisă , susţinută sâmbătă dimineaţa, cât şi din proba practică, care a avut loc pe tot parcursul celor trei zile petrecute la Surduc, fiind o provocare pentru fiecare participant să pună în practică ceea ce a învaţat din Scripturi.

Cele mai bune rezultate au fost obţinute de următorii participanţi:

Grupa: clasa 2-4

Locul Nume si prenume Biserica Localiatea

1

Ciuraş Daniela Emanuel Timişoara

2

Henz Diana Betel Timişoara

3

Leonte Ovidiu Maranata Timişoara

3

Pătălau Lavinia Betel Timişoara

3

Ciuraş Adrian Betel Timişoara

3

Tîrziu Filip Betel Timişoara


Grupa: clasa 5-6

1

Tirziu Francesca Betel Timisoara

2

Olteanu Rut Maranatha Ghiroda

2

Farcal Alissa Masloc

3

Dragoi Andreea Betel Timisoara

3

Hoza Ana Rebeca Masloc

3

Munteanu Daniela Emanuel Timisoara

Grupa: clasa 7-8

1

Ciocu Flavius Emanuel Timisoara

2

Zambo Harris Emanuel Timisoara

2

Olteanu Lidia Maranatha Ghiroda

2

Aghajani Sara Betel Timisoara

3

Vitelariu David Emanuel Timisoara

3

Olteanu Moise Maranatha Ghiroda

Grupa: clasa 9-12

1 Balint Debora Maranatha Ghiroda
2 Bulzan Andrei Betel Timisoara
3 Pereni Ramira- Nevina Hodoni
3 Aghajani Ramin Betel Timisoara
3 Meşter David Speranta Ohaba Forgaci
3 Mirela Mihaly Casa Debora Giarmata

 

Vio Tirziu

[nggallery id=19]